Česko v Austrálii

Děkujeme za návštěvu stránek „Czechia in Australia“, jejichž zřizovatelem je Vylvystanectví České republiky v Canbeře.

Děkuji Vám především za pozornost, kterou našim stránkám a Čechům i Česku v Austrálii věnujete. 14468 návštěv mi udělalo opravdovou radost. Pro rok 2020, ke kterému jsme vázaly i tyto stránky, jsme měli ambiciózní plány. Ale jak se říká: „Člověk míní, pán Bůh mění.“, nakonec bylo všechno jinak. Rok začal požáry a pokračoval krizí koronaviru COVID-19. Mnoho plánů jsme nemohli uskutečnit, některé jsme musely zásadně pozměnit a hlavně jsme se museli naučit věci dělat nově a jinak.

Nakonec každý problém je zároveň i výzvou. Ztížené cestování, nemožnost osobního setkání, potřeba rychlého sdílení informací v dynamicky měnících se situacích nás přivedly k intenzivnější práci v kybernetickém prostředí. 

Projekt Czechia in Austrália 2020 jsme tedy původně plánovali na jeden rok. Váš zájem a nové podmínky nás inspirovaly k pokračování. Změnili jsme tedy logo na Czechia in Australia 2020+. Plus znamená pokračování. Věříme, že tím všem návštěvníkům našich stránek uděláme radost a těšíme se na Vás.

Tomáš Dub,
Velvyslanec České republiky v Austrálii

4. ledna 2021

 

Záznam video rozhovorů na YouTube kanále ZU Canberra

David Černý, ‘Pink Tank Wrecked’, Sculpture by the Sea, Bondi 2019. Photo Henri Fanti.

 

Češi v Austrálii

Oslavenec Jan Novák

V souvislosti s aktuální oslavou fantastických stých narozenin lyžaře Franka Příhody se sluší udělat malou exkurzi do historie a připomenout jiného významného krajana v Austrálii, který disponoval darem

Chci si přečíst »
Češi v Austrálii

Stanislav Brzobohatý-Berton

Stanislav Brzobohatý se narodil 2. března 1924 v Brně, kde rovněž absolvoval gymnázium. Za druhé světové války se živil jako inspicient a herec v Hranicích na Moravě, nevyhnul se

Chci si přečíst »

Jedna z epizod Embassy Talks

To nejzajímavější od Čechů a Slováků v Austrálii a na Novém Zélandě…

Embassy Talks je živé vysílání zabývající se celou škálou témat mezi protinožci – od konzulárních věcí, přes ekonomiku, inovaci a obchod až po výuku češtiny a slovenštiny.

Pořad Embassy Talks byl vysílán přes Czech Embassy in Canberra | Facebook
Velvyslanectví ČR v Canberře.

Nestihli jste se zapojit do živé diskuse během vysílání? Podivejte se na jiné z epizod na ZU Canberra – YouTube