2020+

Česko v Austrálii

Děkujeme za návštěvu stránek „Czechia in Australia“, jejichž zřizovatelem je Velvyslanectví České republiky v Canbeře.

Děkuji Vám především za pozornost, kterou našim stránkám a Čechům i Česku v Austrálii věnujete. 14468 návštěv mi udělalo opravdovou radost. Pro rok 2020, ke kterému jsme vázaly i tyto stránky, jsme měli ambiciózní plány. Ale jak se říká: „Člověk míní, pán Bůh mění.“, nakonec bylo všechno jinak. Rok začal požáry a pokračoval krizí koronaviru COVID-19. Mnoho plánů jsme nemohli uskutečnit, některé jsme musely zásadně pozměnit a hlavně jsme se museli naučit věci dělat nově a jinak.

Nakonec každý problém je zároveň i výzvou. Ztížené cestování, nemožnost osobního setkání, potřeba rychlého sdílení informací v dynamicky měnících se situacích nás přivedly k intenzivnější práci v kybernetickém prostředí. 

Projekt Czechia in Austrália 2020 jsme tedy původně plánovali na jeden rok. Váš zájem a nové podmínky nás inspirovaly k pokračování. Změnili jsme tedy logo na Czechia in Australia 2020+. Plus znamená pokračování. Věříme, že tím všem návštěvníkům našich stránek uděláme radost a těšíme se na Vás.

Tomáš Dub,
Velvyslanec České republiky v Austrálii

Češi v Austrálii

René Jež

„Přišel jsem z Olomouce, kde jsem byl v projekci hutních pecí. Byl jsem sportovním referentem a začal jsem mít problémy v rámci normalizace. Dcera se nedostala na univerzitu, tak

Chci si přečíst »

Embassy Talks - sledujte poslední epizodu

To nejzajímavější od Čechů a Slováků v Austrálii a na Novém Zélandě.

Embassy Talks je pravidelným živým vysíláním zabývajícím se širokou škálou tématy od konzulárních věcí, přes ekonomiku, inovaci a obchod až po výuku češtiny a slovenštiny. A to vše v souvislosti s obou zeměmi protinožců.

Pořad Embassy Talks vysíláme pravidelně přes facebookové stránky
Velvyslanectví ČR v Canberře. Sledujte nás a nezapomeňte si naladit další díl a zapojit se do diskuse během živého vysílání.

Nestihli jste jednu z našich epizod? Podivejte se na náš YouTube.