8. ročník Českého a slovenského filmového festivalu Austrálie (CaSFFA)

Český a slovenský filmový festival (CaSFFA) je zpět se svým 8. ročníkem. CaSFFA se bude letos konat ve dvou nových formátech. Diváci budou mít příležitost dívat se na několik filmů buď přímo v autokině anebo online. I letošní ročník, jako obvykle, přinese celou řadu filmů, jak nových, tak i klasických. Všechny filmy byly vybrány se zřetelem na letošní vybrané téma ‚vision‘.

I navzdory výzvám roku 2020 se filmy objeví na plátně, letos poprvé v autokině Village Cinemas Coburg Drive-In v Melbourne v sobotu 28. listopadu, ve středu 2. prosince a v sobotu 5. prosince. Festival bude zahájen dne 28. listopadu premiérou filmu „Poslouchej“ od dvojice režisérů, Davida Lanky a Martina Müllera.

Diváci, kteří se do autokina nebudou moci dostavit, o dávku českých a slovenských filmů v žádném případě nepřijdou. Budou mít možnost si celkem 4 celovečerní filmy vychutnat online od 1. prosince až do 14. prosince prostřednictvím filmového institutu ACMI (Australian Centre for the Moving Image). Od životopisného dramatu „Havel“ , režiséra Slávka Horáka ukazující život dramaturga a politika, Václava Havla, až do klasiky žánru sci-fi, Ikarie XB-1 režiséra Jindřicha Poláka z roku 1963. Každý filmový nadšenec si tak u festivalu přijde na své.

Ať už se do festivalu zapojíte z pohodlí Vašeho auta anebo z pohodlí Vaší pohovky, nenechejte si ujít příležitost vidět filmové perly České a Slovenské republiky během letošního ročníku CaSFFA.

Velvyslanectví ČR v Canbeře je rádo, že mohlo i letošní festival, stejně jako v případě minulých ročníků, podpořit.

Více informací naleznete na webových stránkách festivalu:
http://casffa.com.au/

Češi v Austrálii

Oslavenec Jan Novák

V souvislosti s aktuální oslavou fantastických stých narozenin lyžaře Franka Příhody se sluší udělat malou exkurzi do historie a připomenout jiného významného krajana v Austrálii, který disponoval darem

Chci si přečíst »

You're currently offline. | Nyní jste offline.

Kontaktujte Generální konzulát České republiky v Sydney

Kontaktujte Velvyslanectví České republiky v Canbeře