Lednice v klubu Beseda praskají ve švech při přípravě na Multikulturní festival

Přípravy na Multikulturní festival jsou v československém klubu Beseda v plném proudu. Krajanský spolek letos přichystal 220 kilogramů brambor na výrobu bramboráků.

Místopředseda Československo-australské asociace v Canbeře, Aleš Zezulka s členem klubu, Jankem Suchovským, který vede činnosti Besedy na multikulturním festivalu. Zdroj: CanberraTimes.

Od vzniku festivalu, před 25 lety, Beseda ani jeden ročník nevynechala. Bramboráky připravené členy Besedy se už osvědčily v předchozích ročnících. Letos vyzkouší vegeteriánský recept bez hovězího masa, aby si každý mohl pochutnat na tradičním českém pokrmu. Stánek Besedy je oblíbeným stánkem festivalu a návštěvníci stánku mohou lahodné dobroty zapít českým točeným pivem značky Černovar.

Festival očekává přes 200.000 návštěvníků a určitě velké procento z nich se zastaví právě u stánku Besedy.

Rozhovor s místopředsedou Besedy, Alešem Zezulkou, si můžete přečíst na serveru Canberra Times: https://www.canberratimes.com.au/story/6641237/the-multicultural-festival-stall-that-uses-220kg-of-spuds/

Češi v Austrálii

Oslavenec Jan Novák

V souvislosti s aktuální oslavou fantastických stých narozenin lyžaře Franka Příhody se sluší udělat malou exkurzi do historie a připomenout jiného významného krajana v Austrálii, který disponoval darem

Chci si přečíst »

You're currently offline. | Nyní jste offline.

Kontaktujte Generální konzulát České republiky v Sydney

Kontaktujte Velvyslanectví České republiky v Canbeře