O Zoo Praha a nové expozici s názvem Darwinův kráter s ředitelem Zoo Praha, panem Miroslavem Bobkem

Nedávno jsme se virtuálně setkali s ředitelem Zoo Praha, panem Miroslavem Bobkem a promluvili jsme si o nově otevřené expozici s názvem Darwinův kráter. V sobotu 30. května byla expozice otevřena veřejnosti a stala se tak novou součástí už existujícího australského pavilonu, který návštěvníkům Zoo Praha představuje několik druhů australské fauny a flory.

Bavili jsme se o příběhu nové expozice, a o tom, odkud při její výstavbě čerpali inspiraci a odkud hvězdy expozice, čtyři tasmansští čerti, do Čech přicestovali – a to ze vzdálené Tasmánie.

Zaslouží si tasmánští čerti svoji pověst? Co je nového u Zoo Praha a na co se mohou návštěvnici těšit? Jak podporují ochranu ohrožených druhů jak v zoologické zahradě, tak i po celém světě, a jak podali pomocnou ruku australské fauně po ničivých požárech prostřednictvím veřejné sbírky „Pomáháme jim přežit“.

To vše a více se dozvíte při poslechu rozhovoru s Miroslavem Bobkem.

Přejeme příjemný poslech.

 

Češi v Austrálii

Oslavenec Jan Novák

V souvislosti s aktuální oslavou fantastických stých narozenin lyžaře Franka Příhody se sluší udělat malou exkurzi do historie a připomenout jiného významného krajana v Austrálii, který disponoval darem

Chci si přečíst »

You're currently offline. | Nyní jste offline.

Kontaktujte Generální konzulát České republiky v Sydney

Kontaktujte Velvyslanectví České republiky v Canbeře